شنبه , می 28 2022
خانه / اخبار

اخبار

با توجه به مصوبه مورخ 97/12/26 شوراي سنجش و پذيرش دانشجو و نظر به تغيير نظام آموزشي وزارت آموزش و پرورش به نظام 3-3-6، بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان ثبت‌نام و انتخاب رشته در آزمون دوره‌هاي كارداني نظام جديد دانشگاه فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي سال 1398 مي‌رساند، زمان ثبت‌نام در آزمون مذكور از روز یکشنبه مورخ  98/03/19 آغاز و تا روز یکشنبه مورخ 98/03/26 ادامه مي‌يايد. 

لذا كليه متقاضيان، ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنماي ثبت نام و انتخاب رشته و فراهم نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز ثبت‌نام، به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش‌ آموزش كشور به نشاني:  www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و شركت در آزمون مذكور اقدام نمايند. لازم به تاكيد است با عنايت به اينكه ثبت نام و انتخاب رشته در اين آزمون ، در يك مرحله انجام مي شود، داوطلبان مي بايست همزمان با ثبت‌نام، نسبت به درج رشته محل هاي تحصيلي خود در فرم تقاضانامه اينترنتي با توجه به رشته هاي اعلام شده در دفترچه راهنما، اقدام نمايند. 

با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام به صورت اينترنتي انجام مي‌شود، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌هاي عضو شبكه بانكي شتاب كه پرداخت الكترونيكي آن‌ها فعال مي‌باشد، با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني مذكور و پرداخت مبلغ 275.000 (دويست و هفتاد و پنج هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام، و داوطلباني كه علاقه مند به شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي مؤسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي هستند، لازم است كه علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت‌نام، نسبت به پرداخت مبلغ 69.000 (شصت و نه هزار) ريال ديگر نيز براي اعلام علاقه مندي به شركت در گزينش رشته هاي مؤسسات مذكور اقدام نمايند.

ضمناً دفترچه راهنما همزمان با شروع ثبت‌نام از طريق پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان در دسترس خواهد بود و  اطلاعيه تكميلي براي ثبت نام، در روز یکشنبه مورخ 98/03/19 در پايگاه اطلاع رساني اين سازمان و نشريه پيك سنجش درج خواهد شد. 

لازم به توضيح است پذيرش در رشته‌هاي امتحاني دوره‌هاي كارداني نظام جديد دانشگاه فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غير دولتي و غيرانتفاعي سال 1398 به روشهاي ذيل صورت خواهد پذيرفت:

1- پذيرش در 9 رشته امتحاني از طريق آزمون خواهد بود كه مشخصات اين رشته‌هاي امتحاني به همراه اطلاعات مربوط به منابع و ضرايب دروس آزمون هر يك از رشته‌ها  و عناوین دیپلم، کد رایانه‌ای و هم‌چنين ديپلم‌هاي مورد پذيرش (شاخه های فنی و حرفه ای، کاردانش و نظري) متناسب با هر یک از کدرشته‌هاي امتحانی در قالب جداول شماره 1 و 2 در همين اطلاعيه درج شده است. آزمون رشته‌هايي كه پذيرش در آنها «با آزمون» صورت مي‌گيرد در روز جمعه مورخ 98/05/11 برگزار خواهد شد.

2- پذيرش در 30 رشته امتحاني صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (بدون آزمون) مي‌باشد. مشخصات اين رشته‌هاي امتحاني به همراه اطلاعات مربوط به عناوین دیپلم، کد رایانه‌ای و هم‌چنين ديپلم‌هاي مورد پذيرش (شاخه های فنی و حرفه ای، کاردانش و نظري) متناسب با هر یک از کدرشته‌هاي امتحانی در قالب جدول شماره 3 در همين اطلاعيه درج شده است. لذا متقاضيان اين رشته‌هاي امتحاني در اين مرحله، فقط بايد ثبت‌نام و انتخاب رشته نمايند و آزمون براي اين دسته از داوطلبان برگزار نخواهد شد و ملاك پذيرش آنان معدل كل ديپلم خواهد بود.   

* لازم به توضيح است دانش‌آموزان و يا فارغ‌التحصيلان شاخه تحصيلي نظري مجاز به ثبت‌نام در اين آزمون مي‌باشند. اين داوطلبان ضمن داشتن شرايط و ضوابط مندرج در دفترچه‌ راهنماي ثبت‌نام توجه داشته باشند كه فقط مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي كارداني ناپيوسته  هستند و معدل آنها در مقايسه با داوطلبان شاخه تحصيلي فني و حرفه‌اي و كاردانش در رشته‌هايي كه پذيرش آنها صرفاً براساس سوابق تحصيلي صورت مي‌گيرد تراز خواهد شد. لازم به توضيح است نحوه تراز معدل و عنوان رشته‌هاي كارداني ناپيوسته در جداول مربوط به كدرشته‌محلهاي دفترچه راهنما مشخص خواهند شد.